Nie tylko Hubert Czuma zasługuje na tytuł

Nie tylko Hubert Czuma zasługuje na tytuł
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Nie tylko Hubert Czuma czy Lech Kaczyński zasługują na tytuł Honorowego Obywatela Miasta- twierdzą członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Chcą, aby podobny tytuł otrzymał przedwojenny prezydent miasta Józef Grzecznarowski.

Józef Grzecznarowski w latach międzywojennych był posłem na Sejm i dwukrotnie prezydentem Radomia w latach 1927 – 1930 oraz 1938 – 1939. Dzięki jego staraniom wybudowano dwa osiedla Ustronie oraz Planty. Był też jednym z inicjatorów wybudowania drogi kolejowej do Warszawy. Mimo, że od lat mówi się o przyznaniu mu tytułu Honorowego Obywatela Radomia, do tej pory go nie uzyskał. Działacze Lewicy chcą to zmienić, a szef Sojusz Lewicy Demokratycznej zapowiada ogólnomiejska debatę na ten temat.

- Od kilku lat składamy w Radzie Miasta dokumentację, żebyśmy gloryfikowali właśnie tą ważną postać. Ja mam ogromną nadzieję, że rozpoczniemy dyskusje nie tylko na Facebooku czy w Internecie, ale razem z mieszkańcami będziemy pracować nad tym, żeby największego twórcę miasta uhonorować – mówi Leszek Rejmer.

Ostatnią osobą, której przyznano tytuł Honorowego Obywatela Miasta był Stanisław Banaszkiewicz- nauczyciel, wychowawca wielu radomskich olimpijczyków.


KS, WW, fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy