„Nie polujemy na Zebrach”

„Nie polujemy na Zebrach”
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Początek września to czas, kiedy najmłodsi po wakacyjnej przerwie wracają do szkoły. Dni są coraz krótsze, często pada deszcz. Wtedy łatwiej o wypadek. Funkcjonariusze już w wakacje kontrowali przejścia dla pieszych blisko szkół. - Akcja ma aspekt nie tylko edukacyjny, ale też prewencyjny. Już przed rozpoczęciem akcji w sierpniu policjanci dokonali lustracji oznakowania poziomego i pionowego w rejonach szkół, tak aby istniejące bądź występujące braki usunąć przed rozpoczęciem roku szkolnego – mówi Stanisław Popiel z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Wyprzedzanie, omijanie czy nadmierna prędkość. Tak zachowują się niektórzy kierowcy w rejonie przejść dla pieszych i nierzadko kończy się to tragicznie. W piątek na ul. Żeromskiego na przejściu dla pieszych samochód potrącił mężczyznę, który trafił do szpitala. W czwartek 13-latkę potrącił inny, tym razem pijany kierowca. Zdarzenie miało miejsce na przejściu dla pieszych na ul. Szarych Szeregów, a kierowca był pod wpływem alkoholu. W piątek natomiast doszło do potrącenia na ul. Zeromskiego w pobliżu skrzyżowania z ulicą Młynarską. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Według danych z Komendy Miejskiej Policji od początku tego roku w Radomiu i powiecie radomskim doszło do 105 wypadków i kolizji z udziałem pieszych. W zdarzeniach tych pięć osób zginęło, a 69 zostało rannych. Wśród głównych przyczyn wypadków znalazły się: nie ustąpienie pierwszeństwa pieszym na pasach czy wyprzedzanie przed pasami. Zdarzały się też przypadki wtargnięcia pieszych na jezdnię.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy