Nie odśnieżyłeś chodnika? Dostaniesz 500 zł kary!

Nie odśnieżyłeś chodnika? Dostaniesz 500 zł kary!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Radomska Straż Miejska już od pierwszych opadów śniegu odnotowuje zgłoszenia mieszkańców o niesprzątniętych chodnikach.

- Strażnicy interweniowali w tej kwestii kilkakrotnie i wystawili mandaty właścicielom posesji. Odnotowujemy więcej zgłoszeń od mieszkańców osiedli domków jednorodzinnych. W centrum miasta większość ulic jest uprzątnięta - informuje Piotr Stępień, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Radomiu.

Przypomnijmy, że to właściciel, zarządca lub miasto odpowiada za odśnieżanie chodników przed posesjami. Za niespełnienie tego obowiązku grozi nawet 500 zł mandatu.

Jednak prawo prawem, a w naszym mieście nadal znajdziemy wiele ulic, na których można bez problemu wywinąć orła. Śliskie i oblodzone ciągi pisze można zaobserwować najczęściej na obrzeżach naszego miasta, np. na osiedlu Żakowice, Jeżowa Wola, Południe. Choć takie przypadki zdarzają się także i w centrum, np. na ul. Wolność czy Rwańskiej.

Wypadki dotyczą najczęściej osób starszych, dla których takie zdarzenie może przysporzyć wiele problemów zdrowotnych.

- Niedawno wybrałam się na zakupy. Ulica Rwańska była nieodśnieżona i poślizgnęłam się. Upadek był dość bolesny, a ręka bolała przez kilka dni. Nie wiem, dlaczego w samym centrum chodniki są tak niebezpieczne dla pieszych - żali się Karolina, studentka z Radomia.

Gdy dojdzie do takiego incydentu, należy poinformować Straż Miejską. Mieszkańcy naszego miasta mają możliwość zgłaszania miejsc, które nie zostały odśnieżone, pod bezpłatnym numerem telefonu 986.

- Należy dzwonić do Straży Miejskiej w celu zgłoszenia interwencji. Wówczas na daną ulicę zostanie wysłany patrol, w celu ustalenia odpowiedzialnego za brak wypełnienia obowiązku odśnieżania. Właściciel czy zarządca ma obowiązek usunąć zamarznięte błoto pośniegowe. Ponadto osoba poszkodowana może dochodzić swoich roszczeń od właściciela budynku w celu odszkodowania - podkreśla rzecznik.

Dorota Trojanowska

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/1_wiadomosci/dsc_6839.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96