Nie będzie podwyżek cen wody!

Nie będzie podwyżek cen wody!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Przypomnijmy, że przełom kwietnia i maja to czas, kiedy Wodociągi Miejskie w Radomiu wprowadzały zmiany w taryfie za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków. Podwyżki nie były na ogół zbyt wysokie, ale część mieszkańców narzekała na wyższe rachunki. W tym roku ceny nie ulegną zmianie.

- Zgodnie z ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków, raz w roku możemy zmienić taryfę za te usługi. Przeważanie nowe ceny wchodziły w życie od 1 maja. W tym roku jednak nie będzie żadnych podwyżek. W poprzednich latach wynikały one z prowadzonych prac inwestycyjnych. Nowe sieci były przyłączane do naszych dotychczasowych zasobów, a to generowało koszty. Teraz jest inaczej, bo wszystkie prace zakończą się dopiero pod koniec roku, a to oznacza, że nie ma potrzeby podnosić cen - wyjaśnił Leszek Trzeciak, prezes Wodociągów Miejskich w Radomiu,

Przypomnijmy, że mieszkańcy Radomia nadal za metr sześcienny wody zapłacą 3,28 zł (brutto), a za ścieki bytowe 5,04 zł (brutto). Koszt odprowadzenia pozostałych ścieków został ustalony na poziomie 6,46 zł (brutto).


Mariusz Skopek/foto. Archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Polecamy