Nie będzie godzinnego koncertu przy fontannach (harmonogram)

Nie będzie godzinnego koncertu przy fontannach (harmonogram)
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Inwestycja wzbudza wielkie zainteresowanie mieszkańców naszego miasta (czytaj więcej TUTAJ). Podczas ceremonii otwarcia nowych fontann zapraszano na codzienny, godzinny koncert przy muzyce i świetle, w godzinach od 21 do 22.

- Przyszedłem w sobotę o godz. 21 razem z dziećmi. Fontanna zatańczyła tylko do jednego utworu. Byłem zawiedziony, słyszałem, że jest przygotowanych pięć utworów – mówi Jan, mieszkaniec Radomia (nazwisko znane redakcji).

Podobnie sytuacja wyglądała w niedzielę wieczorem. W Urzędzie Miejskim nikt nie był w stanie nam wytłumaczyć, dlaczego fontanny „zagrały” tylko jeden utwór, odesłano nas do nowego harmonogramu. Wynika z niego, że muzykę na deptaku usłyszymy pięć razy dziennie, o godzinie 12, 15, 18, 21 i 21.55. Podczas trzech późniejszych pokazów dodatkowo będzie wkomponowane światło.

Jak na razie fontanny będą grały do pięciu utworów. O godzinie 12 pokaz dedykowany jest najmłodszym radomianom do utworu „The Ride of the Doors” ze znanego z filmu „Potwory i spółka”. O 15 usłyszymy „Sinfoniettę" Bacewicza. Pokaz wody, światła i muzyki odbędzie przy akompaniamencie utworów Grazyny Bacewicz oraz na zakończenie pokaz do muzyki z filmu „Grease”.

Szczegółowy harmonogram pracy nowych fontann:

godz. 6 -10 - fontanna w trybie nocnym bez świateł

godz. 10-12 - fontanna w trybie dziennym (różne konfiguracje wysokości fontann zmieniające się co kilkanaście sekund)

godz. 12 - pokaz (woda i muzyka) dla dzieci do muzyki "The Ride of the Doors" z filmu „Potwory i spółka”

godz. 12.05 -15 -fontanna w trybie dziennym (różne konfiguracje wysokości fontann zmieniające się co kilkanaście sekund)

godz. 15 - pokaz (woda i muzyka) do muzyki "Sinfonietta" (Bacewicz)

godz. 15.05-18 - fontanna w trybie dziennym (różne konfiguracje wysokości fontann zmieniające się co kilkanaście sekund)

godz. 18 - pokaz (woda, światło i muzyka) do muzyki "I Presto" z Kwintetu Bacewiczówny

godz. 18:05-21 - fontanna w trybie wieczornym (różne konfiguracje wysokości fontann zmieniające się co kilkanaście sekund połączone z podświetleniem w różnych kolorach)

godz. 21 - pokaz (woda, światło i muzyka) do muzyki "III Vivo" z Koncertu na orkiestrę smyczkową Bacewiczówny

godz. 21.05-21.55 - fontanna w trybie wieczornym (różne konfiguracje wysokości fontann zmieniające się co kilkanaście sekund połączone z podświetleniem w różnych kolorach)

godz. 21.55 - pokaz (woda, światło i muzyka) do filmu "Grease"

godz. 22 - 6  Fontanna w trybie nocnym (minimalna wysokość fontann podświetlona na pojedynczy kolor).

Źródło: UM Radom/ Aleksandra Jabłonka/ fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy