Najmłodsi uczniowie z odblaskami

Najmłodsi uczniowie z odblaskami
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Podczas czwartkowego spotkania dzieci wraz z rodzicami mogli się dowiedzieć jak w bezpieczny sposób poruszać się po zmroku i jak ważne jest noszenie odblasków. Maskotka policyjna zebra uczyła dzieci jak należy prawidłowo przechodzić po pasach dla pieszych. Na zakończenie wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały elementy odblaskowe.

- Atrakcje, które towarzyszą naszym akcjom przemawiają do dzieci i dzięki temu możemy lepiej promować noszenie odblasków – powiedział wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski.

Galeria

- Dzisiaj możemy uświadomić sobie, że założenie jakiegokolwiek odblasku może dziecku uratować życie. Dzieciom podobają się odblaski. Dla nich jest to dodatkowy fajny gadżet. Akcja nie jest skierowana do szkół tylko w Radomiu, ale i całym regionie radomskim. Jesteśmy w stanie każde dziecko na terenie Mazowsza wyposażyć w odblaski – dodał dyrektor radomskiego WORD-u Dariusz Piątek. W jego opinii ważne jest również, aby rodzice ubierali dzieci w ubrania, które zostały wyposażone przez producentów w elementy odblaskowe.

Jak podkreśla podkomisarz Emilia Kosma z Komendy Wojewódzkiej Policji bezpieczeństwo dzieci jest bardzo ważne. - Cały czas edukujemy dzieci. Podczas dzisiejszego spotkania edukujemy zarówno rodziców jak i dzieci, zwracamy uwagę na odpowiedzialność rodziców w kwestii bezpieczeństwa najmłodszych – powiedziała Emilia Kosma.

Kolejna taka akcja odbędzie się w Chotczy.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy