Nagły atak zimy w Radomiu!

Nagły atak zimy w Radomiu!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


[gallery id=160]

Mimo panujących trudnych warunków na drogach, na terenie Radomia nie doszło do poważnych wypadków i zdecydowanie większej liczby kolizji. Większość kierowców jeździ ostrożnie. Ponadto z głównych ulic pługi zebrały już błoto pośniegowe. Atak zimy zaskoczył wielu dozorców. Gruba warstwa białego puchu oraz błota zalegała do południa na chodnikach przed kamienicami w centrum miasta oraz przed blokami na większości osiedli. Tylko nieliczni gospodarze chwycili za szufle i ruszyli do pracy.

- W związku z opadami śniegu, apelujemy do właścicieli i administratorów posesji o działania przeciwdziałające skutkom zimy. Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwała Rady Miejskiej nakłada obowiązek odśnieżania chodników przylegających do posesji, usuwanie lodu i błota poślizgowego oraz innych zanieczyszczeń. Przypominamy również o obowiązku usuwania nawisów śnieżnych oraz sopli znajdujących się na dachach i elewacjach budynków, które przy znacznych opadach, mogą spowodować groźne w skutkach zdarzenia z udziałem pieszych - mówi Piotr Stępień, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Radomiu.

Strażnicy miejscy apelują również o przekazywanie informacji dotyczących osób bezdomnych. Przy obecnie panujących temperaturach na dworze, organizm człowieka może szybko się wychłodzić. Tymczasem w nocy z soboty na niedzielę (27-28 października) synoptycy przewidują przymrozki.

- Każdy telefon jest ważny, gdyż osoby bezdomne często bywają pod wpływem alkoholu, który tylko chwilowo wytwarza ciepło. Osoby te najczęściej przebywają na klatkach schodowych, w węzłach ciepłowniczych oraz w pustostanach. W chwili zauważenia osoby bezdomnej, potrzebującej pomocy, prosimy o przekazywanie zgłoszeń pod bezpłatny numer telefonu alarmowego 986 - apeluje Piotr Stępień.

Marcin Walasik (m.walasik@cozadzien.pl); Zdjęcia: Marcin Walasik

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy