Na skwerze unii mury pną się do góry...

Na skwerze unii mury pną się do góry...
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=1267]

Firma Bud-Rom Usługi Remontowo-Budowlane z Jasieńca Iłżeckiego, która wygrała przetarg na wykonanie przedsięwzięcia pod nazwą „Rewitalizacja Miasta Kazimierzowskiego poprzez odtworzenie muru miejskiego wraz z otoczeniem przy skwerze Unii Radomsko-Wileńskiej”, musiała zaznaczyć także, gdzie znajdowała się Wieża Biała i jedna z baszt, odkryte podczas ubiegłorocznych badań archeologicznych.

Odtwarzanie murów zbliża się już do końca. Teraz Zakład Usług Komunalnych będzie musiał zagospodarować sam skwer – urządzić trzy zaplanowane rabaty kwiatowe, położyć nowe chodniki, posadzić drzewa i krzewy. Staną tu też nowe ławeczki i kosze na śmieci. Spółka Rewitalizacja zdecydowała także o przygotowaniu tablicy informującej, co na dzisiejszym skwerze Unii Radomsko-Wileńskiej znajdowało się w dawnych wiekach i co właśnie oglądamy. Ostateczny efekt tych wszystkich prac powinniśmy poznać za kilkanaście dni.

Miejmy również nadzieję, że zrewitalizowanie skweru skłoni wreszcie władze miasta do sprostowania historycznie błędnej nazwy – otóż unia, od której skwer wziął nazwę znana jest jako wileńsko-radomska, a nie radomsko-wileńska.


nika "7Dni" , fot. MS

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy