Na Michałowie powstanie park

Na Michałowie powstanie park
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Park powstanie na terenach położonych między ulicami Królowej Jadwigi, Łokietka i Piastowską, które w 2015 roku Spółdzielnia Mieszkaniowa Michałów przekazała miastu. - Chcemy, by ten teren stał się sercem osiedla. Projekt został opracowany z myślą o wszystkich grupach wiekowych. Powstaną więc nowe oświetlone alejki i ścieżki rowerowe, dwa place zabaw, siłownia zewnętrzna, plac do ćwiczeń street workout, górka saneczkowa, oczko wodne z fontanną oraz tereny wypoczynku, na których znajdą się ławki i inne elementy tzw. małej architektury - wylicza wiceprezydent Konrad Frysztak. Będą też nowe nasadzenia drzew, krzewów oraz łąki kwietne i trawniki. W nowym parku zostaną również wybudowane toalety.

- Koncepcja parku była szeroko konsultowana z mieszkańcami Michałowa - przypomina dyrektor kancelarii prezydenta Mateusz Tyczyński. - Projekt był prezentowany na kilku spotkaniach organizowanych na osiedlu. Planowana inwestycja będzie więc odpowiedzią na potrzeby tych osób, które później z parku będą korzystać – dodaje Tyczyński.

Na oferty w przetargu Urząd Miejski czeka do 12 czerwca. Wybrany wykonawca będzie miał czas na wykonanie prac do końca października przyszłego roku.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy