Na Mazowszu kontrolowali autobusy i ciężarówki

Na Mazowszu kontrolowali autobusy i ciężarówki
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Policjanci ruchu drogowego prowadzą cykliczne działania, których podstawowym celem jest poprawa bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym poprzez eliminację różnego rodzaju zagrożeń. Ostatnio prowadzone na Mazowszu działania to „bus-truck". Funkcjonariusze kontrolowali w ich czasie głównie autobusy, busy i samochody ciężarowe.

Łącznie policjanci skontrolowali 1186 pojazdów, w tym 461 ciężarówek i 87 autobusów ujawniając przy tym 752 różnego rodzaju nieprawidłowości. Na 676 kierujących nałożono mandaty. Policjanci przygotowali dokumentację do 26 wniosków o ukaranie do sądu. Podczas akcji zatrzymanych zostało 80 dowodów rejestracyjnych a 27 pojazdów, z których zostały one zatrzymane policjanci nie dopuścili do dalszej jazdy.

Naruszenia, które ujawniali podczas akcji policjanci to najczęściej przekroczenie dozwolonej prędkości, nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdu czy też dokumentach i tachografach. Uczestniczący w akcji funkcjonariusze zatrzymali też 14 kierowców pod wpływem alkoholu. Jeden z nich, 48-letni mężczyzna, w Płocku kierował manem „betoniarką". Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie teraz przed sądem.

Policjanci sprawdzali też tzw. gimbusy i autobusy dowożące dzieci do szkół. Podczas jednej z takich kontroli, w powiecie przysuskim funkcjonariusze sprawdzili dwa autosany. W obu przypadkach stwierdzono nieprawidłowości w stanie technicznym gimbusów. Obaj kierujący zostali ukarani mandatami, policjanci zatrzymali też dowód rejestracyjny jednego z pojazdów, który nie został przez policjantów dopuszczony do dalszej jazdy.


KWP

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy