"Musimy chronić pieszych w Radomiu!"

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W czwartek (10 kwietnia) politycy Platformy Obywatelskiej zwołali konferencję prasową, podczas której zajęli się kwestią bezpieczeństwa pieszych na radomskich ulicach.

- Niestety, ale w ciągu kilku ostatnich dni mieliśmy dwa tragiczne wypadki w Radomiu z udziałem pieszych. Na Szarych Szeregów zginęła młoda kobieta. Do wypadku doszło również na ulicy Wierzbickiej. Nie rozumiem, dlaczego MZDiK zajmuje się w tej chwili wprowadzaniem Strefy Tempo 30 na ulicy Kilińskiego. Tam z tego co wiem nie było zdarzeń z udziałem pieszych. Będę wnioskował o to, aby zwołać komisję bezpieczeństwa Rady Miejskiej i podczas debaty wypracować plan, który będzie miał wpływ na wzrost bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego - zapowiedział radny Waldemar Kordziński.

- Kilka razy apelowałem o to, aby w pobliżu przejścia dla pieszych przy ulicy Wierzbickiej, obok jednego z supermarketów, zamontować sygnalizację świetlną. Pomysł ten nie doczekał się akceptacji. Wynik tego jest taki, że kolejna osoba została potrącona. Dalej będę zbierał podpisy mieszkańców o realizację tej inwestycji i mam nadzieję, że nasze prośby wreszcie zostaną spełnione - dodał Marcin Kaca z Młodych Demokratów.

Politycy Platformy Obywatelskiej chcą, aby pieniądze z innych inwestycji zostały przesunięte m.in. na budowę kładki dla pieszych nad ulicą Szarych Szeregów.

- Miasto przeznaczy na kolejny remont ścieżek w Parku im. Tadeusza Kościuszki 800 tys. zł. Moim zdaniem te środki powinny trafić właśnie na kładkę, która poprawiłaby bezpieczeństwo w tym miejscu. Koszt jej budowy byłby stosunkowo mały biorąc pod uwagę to, że jest już gotowy jej projekt - proponuje Konrad Frysztak.


Mariusz Skopek

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy