Modernizacja przejścia na ul. Warszawskiej

Modernizacja przejścia na ul. Warszawskiej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Specjalne oświetlenie, jaskrawoczerwona nawierzchnia, maty antypoślizgowe oraz system stale święcących „kocich oczek” - to elementy, które mają podnieść bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych na ulicy Warszawskiej u zbiegu z ul. Kusocińskiego.

Modernizację przejścia sfinansowała Fundacja PZU, która prowadzi akcję „Kochasz? Powiedź STOP Wariatom Drogowym”, która w sumie chce wybudować w całym kraju 20 takich przejść. W Radomiu przejście przy ul. Warszawskiej ma charakter demonstracyjny.

Fundacja ogłosiła konkurs adresowany do samorządów. Nagrodą będzie budowa aktywnego przejścia dla pieszych. - Naszym celem jest zwrócenie uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, w tym także pieszym. To właśnie z myślą o nich Fundacja PZU w ramach tegorocznej kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” zaangażowała się w budowę aktywnych przejść dla pieszych. Wierzymy, że ich powstanie w realny sposób przełoży się na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Zachęcamy również do aktywnego udziału w akcji i oddanie swojego głosu na wybrane przejście, które powinno zostać zmodernizowane w ramach konkursu organizowanego przez Fundację PZU – mówi Wojciech Wróblewski, członek Rady Fundacji PZU.

Otwarcie przejścia dla pieszych na ul.Warszawskiej


Prezydent Radomia Radosław Witkowski nie kryje, że bardzo się cieszy z decyzji władz Fundacji, które pierwsze aktywne przejście wybudowała w Radomiu. Podkreśla, że lokalizacja bezpiecznego przejścia nie jest przypadkowa. – W pobliżu mamy dwie szkoły, a dodatkowo ruch pieszych znacznie się tu zwiększy po zakończeniu budowy gmachu sądu. Dlatego w imieniu mieszkańców Radomia dziękuję Fundacji PZU za tę cenną inicjatywę. Mam nadzieję, że efekty zobaczymy wkrótce w zerowych statystykach zdarzeń w tym miejscu – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Wiceprezydent Anna Białkowska zapowiada z kolei, że miasto weźmie udział w konkursie Fundacji PZU i będzie zabiegać o drugie bezpieczne przejście. – Chcemy, by powstało ono na ulicy Struga w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej. Jestem przekonana, że stosowane tu rozwiązania techniczne zdecydowanie zwiększają widoczność, powodują, że kierowcy zwalniają i w efekcie poprawia się bezpieczeństwo pieszych – mówi wiceprezydent.

Otwarciu bezpiecznego przejścia na ulicy Warszawskiej towarzyszył festyn dla dzieci zorganizowany na terenie Publicznego Gimnazjum nr 5. Jedną z atrakcji festynu było kino 5D, dzięki któremu w sposób niezwykle sugestywny prezentowane były skutki wypadków drogowych.


KS, UM /fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy