Modernizacja kolei coraz bliżej

Modernizacja kolei coraz bliżej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Zwycięzcą zostało konsorcjum Strabagu, ZUE i Budimeksu. Przetarg na prace na linii kolejowej nr 8 na odcinku Czachówek Południowy – Warka został ogłoszony w październiku 2015 roku. Do najważniejszych zadań wykonawców należeć będzie przebudowa układu torowego linii kolejowej nr 8, przebudowa promieni łuków poziomych (odejście od istniejącej trasy) w celu umożliwienia osiągnięcia prędkości maksymalnych, rozbiórka starych i budowa nowych obiektów mostowych oraz przebudowa istniejących stacji kolejowych i przystanków osobowych.

Firmy z konsorcjum chcą podzielić się wartością kontraktu po równo. Wartość złożonej przez konsorcjum oferty to 266,5 mln zł brutto. Konsorcjum zaoferowało również skrócenie czasu realizacji prac z 50 do 43 miesięcy. Okres gwarancji na wykonane prace określono na 72 miesiące.

Na linii nr 8 Warszawa – Radom – Kielce – Kraków trwa obecnie modernizacja odcinka między Warszawą Okęciem a Czachówkiem. W grudniu 2016 roku dzięki ukończeniu części prac poprawił się tu czas przejazdu.

Natomiast już w maju 2015 roku otwarto oferty w przetargu na kolejny odcinek pomiędzy Warką a Radomiem. Wprawdzie PLK tłumaczyły, że przetarg wydłużyły odwołania złożone przez potencjalnych wykonawców, ale w rzeczywistości dla tego odcinka wciąż nie ma decyzji środowiskowej. Modernizacja tego odcinka zakończy się najwcześniej w 2022 roku.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy