Mobilna urna czeka na zaproszenia

Mobilna urna czeka na zaproszenia
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=1722]


Głos oddało prawie 130 osób. Wśród nich pan Tomasz. Pan Tomasz ma 103 lata. Mieszka w bloku obok - Chodzę tędy do kościoła każdego dnia. Chodnik jest tak nierówny, że boję się nim chodzić. To już nie na moje nogi – mówi pan Tomasz.

- To była wspaniale zorganizowana akcja, włączyło się wiele osób - mówi pracownik magistratu, który pomagał w niedzielę mieszkańcom glosować. - Ci państwo promują nie tylko projekt remontu tego chodnika, ale są przede wszystkim bardzo społeczni. Zachęcają do aktywności, do dbania o swoje otoczenie.

Jest jeszcze czas, by zorganizować obecność mobilnej urny w różnych miejscach Radomia. - Idea jest taka, że to urna dociera do mieszkańców, szczególnie tych, którzy mają trudności z przemieszczaniem się. Urna może być, np. przez kilka godzin pod określonym blokiem, to zależy od potrzeb – mówi jeden z pracowników Centrum Komunikacji Społecznej.

Gdzie w najbliższych dniach znajdziemy urnę? W środę, 8 lipca od godz. 12 do 14 w filii nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Żeromskiego 116, od godz. 16.30 do 19 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piłsudskiego 12, w piątek, 10 lipca od godz. 11 do 13 wróci do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego 12 , potem od godz. 15 do 17 będzie przy ul. Baryckiej 2.

Głosy w budżecie obywatelskim można oddawać do 10 sierpnia. Projekty podzielone są na sześć obszarów, w tym jeden ogólnomiejski. W każdym obszarze jest do rozdysponowania 800 tys. zł. Głosy można oddawać na projekty w każdym z obszarów niezależnie od miejsca zamieszkania.

 

apk/ fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy