Minimalny spadek bezrobocia w lipcu

Minimalny spadek bezrobocia w lipcu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Wakacje to na ogół czas, kiedy mamy do czynienia z dużym spadkiem bezrobocia. Niestety, w lipcu grupę osób bez pracy opuściło nieco ponad 50 osób. Coraz gorzej na lokalnym rynku pracy radzą sobie kobiety.

Jak wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu, w lipcu odnotowano spadek bezrobocia o 55 osób. W mieście zatrudnienie znalazło 136 osób, ale w powiecie straciło je 81. Ogółem bez pracy pozostaje 37 tys. 694 osoby, z czego 21 tys. 132 to mieszkańcy Radomia, a 16 tys. 562 - powiatu.

- Spadek bezrobocia o ponad 50 osób w momencie, gdy prace sezonowe są w pełni nie może nas satysfakcjonować. Z pesymizmem czekamy na jesień i zimę - mówi Dariusz Strzelec, rzecznik PUP w Radomiu. 

Ostatnio zdecydowanie gorzej na rynku pracy radzą sobie kobiety.

- W lipcu w mieście przybyło 56 kobiet bez zatrudnienia, a w powiecie 168. Niestety panie na razie nie dają sobie rady i nie mogą znaleźć pracy. To niepokojące - dodaje Dariusz Strzelec.

Przypomnijmy, że zdecydowanie lepiej, jeśli chodzi o spadek liczby osób bez pracy wyglądał maj i czerwiec. W maju zatrudnienie znalazło 1270 osób, a w czerwcu - 1086. Do tej pory największy wzrost bezrobocia odnotowano w styczniu, wtedy to w radomskim pośredniaku zarejestrowało się 1885 osób.


MS/foto. Archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy