Międzyszkolne zawody klas mundurowych w Radomiu

Międzyszkolne zawody klas mundurowych w Radomiu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W zawodach wzięły udział 6 - osobowe zespoły, a wielobój sprawnościowy składał się z trzech konkurencji. Pierwsza to bieg 10x10 m, druga wspinaczka po linie oraz test sprawnościowy.

- Celem zawodów jest popularyzowanie wśród młodzieży szkół średnich wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej. Istotną kwestia jest także integracja szkół, które prowadzą klasy mundurowe - mówi Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Honorowy patronat nad zawodami objął prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak oraz rektor Wyższej Szkoły  Handlowej w Radomiu.

We współzawodnictwie sportowym wzięło udział 11 drużyn, które reprezentowały 6 następujących szkół ponadgimnazjalnych: Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Białobrzegach reprezentowany przez Technikum Logistyczne, XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Radomiu, Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu oraz Radomskie Stowarzyszenie „Młodzi Kreatywni”. 

Puchary i nagrody dla uczestników wręczyli m.in. Paweł Górak i Piotr Stępień ze Straży Miejskiej, mjr Łukasz Baranowski z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, dr Michał Domagała z Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu oraz Wojciech Chrzanowski z firmy Texar z Radomia. Puchar ufundowany przez Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu wręczał kom. Paweł Górzyński.

M.W.; Fot. KMP Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy