Mazowsze dostanie najwięcej pieniędzy z UE

Mazowsze dostanie najwięcej pieniędzy z UE
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Województwo mazowieckie będzie w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej regionem przejściowym ze względu na przekroczenie progu 75% PKB Unii Europejskiej. Politycy opozycji straszyli wielokrotnie, że oznaczać to będzie drastyczne ograniczenie strumienia unijnych pieniędzy, który płynie do naszego regionu. Tymczasem zarówno marszałek Sejmu Ewa Kopacz, jak i przewodniczący radomskiej Platformy Obywatelskiej Zbigniew Banaszkiewicz zapewniali wielokrotnie, że w nowym unijnym budżecie interesy Mazowsza i ziemi radomskiej będą odpowiednio zabezpieczone.

Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu poseł Radosław Witkowski zadał minister rozwoju regionalnego pytanie dotyczące tego tematu. Odpowiedź Elżbiety Bieńkowskiej nie pozostawia wątpliwości – województwo mazowieckie dostanie najwięcej pieniędzy. W latach 2014-2020 Będzie to 3,3 miliarda złotych. 1,9 miliarda znajdzie się w Regionalnym Programie Operacyjnym, natomiast 1,4 miliarda to pieniądze z programów rządowych zarezerwowane dla Mazowsza.

Te dane ostatecznie rozwiewają obawy o przyszłą skalę funduszy unijnych, które trafią do województwa mazowieckiego. Nasz region nadal będzie ich największym beneficjentem.

red. A.J.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy