Maturzyści już po pierwszym egzaminie

Maturzyści już po pierwszym egzaminie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Matura rozpoczęła się o godz. 9 i składała się z dwóch części testu i tekstu własnego. W ramach dłuższej formy wypowiedzi uczniowie mieli do wyboru rozprawkę na temat „Praca – pasja czy obowiązek? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu „Ziemi, planety ludzi” Antoine'a de Saint-Exupery'ego oraz do wybranych tekstów kultury” lub analizę wiersza „Słyszę czas” Kazimierza Wierzyńskiego. – Wybrałem temat dotyczący pracy, ponieważ był dla mnie łatwiejszy – mówi Kamil, tegoroczny maturzysta. – Napisałem, że praca jest pasją głównie dlatego, że znałem lektury akurat do tego pasujące.

Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym maturzyści ocenili jako łatwy. – Moim zdaniem, żeby nie zdać tej matury to trzeba się naprawdę postarać – mówi Dawid z III LO im. D. Czachowskiego. – W sumie zdążyłem powtórzyć wszystkie lektury w jeden dzień i jestem zadowolony z tego jak napisałem ten egzamin.

Galeria

W tym roku do matury w Radomiu przystąpi 2680, a w Polsce ok. 284 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy