Matura 2017. Zdawali język obcy

Matura 2017. Zdawali język obcy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Egzamin rozpoczął się o godz. 9 i składał się z trzech części. Uczniowie musieli wykazać się rozumieniem ze słuchu, rozumieniem tekstów pisanych oraz napisać dłuższą formę wypowiedzi.

– Matura na poziomie podstawowym była prosta, nic mnie nie zaskoczyło – mówi Karolina z V LO im. R. Traugutta. – Dziś jeszcze czeka mnie egzamin z angielskiego rozszerzonego, ale też jestem pozytywnie nastawiona.

– Najbardziej stresowałam się przed pisemnym polskim, bo to pierwsza matura była i ustny polski, bo nie mam pojęcia czego mogę się spodziewać – tłumaczą maturzystki z III LO im. D. Czachowskiego.

Abiturienci muszą przystąpić jeszcze do obowiązkowych egzaminów ustnych z języka polskiego i obcego nowożytnego oraz do egzaminu pisemnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Do wyboru mają biologię, chemię, filozofię, fizykę, geografię, historię, historię sztuki, historię muzyki, informatykę, język łaciński, kulturę antyczną, wiedzę o społeczeństwie, języki mniejszości narodowych i etnicznych, język regionalny, matematykę, język polski i języki obce nowożytne.

– Starałam się przygotowywać do matury raczej systematycznie, bo zależy mi na dobrych wynikach szczególnie z chemii, biologii i matematyki – mówi absolwentka z VI LO im. J. Kochanowskiego.

Matury potrwają do 26 maja, a wyniki będą ogłoszone 30 czerwca.

Od tego roku istnieje możliwość odwołania się do specjalnego kolegium powołanego przez ministerstwo edukacji. Jeżeli któryś z maturzystów uzna, że jego egzamin został niewłaściwie oceniony przez egzaminatora może odwołać się od wyników matur. Decyzja Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego jest ostateczna i nie podlega ocenie sądów.

O maturach z języka polskiego i matematyki pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy