Marzena Wróbel w obronie nauczycieli

Marzena Wróbel w obronie nauczycieli
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Marzena Wróbel podczas zwołanej konferencji (30 września) stanęła m. in. w obronie radomskich nauczycieli. Około 500 nauczycieli z Radomia nie może być pewnych zatrudnienia. Pedagodzy dostają umowy tylko na jeden rok. Powinno się to zmienić przyznaje niezależna posłanka.

Parlamentarzystka przytacza liczby z dokumentów, które otrzymała z magistratu. W ubiegłym roku liczba etatów na czas określony wynosiła 489, a w tym roku - 526. Posłankę martwi fakt, że przybywa nauczycieli, którzy muszą pracować na umowy na czas określony. Jej zdaniem nie powinno dochodzić do takich sytuacji. - Nie wierzę w to, że rok w rok  około 500 osób nie mogłaby pracować na czas nieokreślony. Taka umowa to stabilizacja dla zatrudnionych, ale i ich rodzin – mówi Marzena Wróbel. -  Myślę, że są takie możliwości, by te osoby pracowały na czas nieokreślony.

Posłankę  martwi także duża liczba zwolnień w oświacie. Przypomnijmy,  w tym roku prace straciło 22 nauczycieli. Marzena Wróbel zapowiedziała, że wystąpi do prezydenta Radomia z zapytaniem, ilu nauczycieli będzie można zatrudnić na umowę na czas nieokreślony.

WW, KS / fot. JG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy