Marzena Wróbel kandydatką na prezydenta Radomia

Marzena Wróbel kandydatką na prezydenta Radomia
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


O tym, że posłanka Marzena Wróbel będzie kandydowała na fotel prezydenta mówiło się już od dłuższego czasu. Jednak dopiero w połowie czerwca udało się jej dojść do porozumienia z politycznymi koalicjantami. Marzena Wróbel będzie podczas kampanii wyborczej wspierana przez stowarzyszenie Radomianie Razem, choć cały czas będzie występowała jako kandydatka niezależna.

PIERWSZY RUCH: AUDYT

- Bardzo się cieszę, że udało mi się uzyskać poparcie ludzi, którzy są uczciwi i krytycznie oceniają dotychczasowe działania władz miasta. Wspólnie chcemy wziąć odpowiedzialność za Radom. Już teraz dochodzą do nas głosy, że inne siły polityczne chcą razem z nami wystartować w wyborach. To cieszy, że mamy tylu zwolenników. Przede wszystkim, jako prezydent będę chciała się zająć ograniczeniem bezrobocia, bo to ono zabija miasto. Prawda jest taka, że ludzie młodzi muszą wyjeżdżać i szukać zatrudnienia w innych rejonach Polski. Oprócz tego moim celem będzie zmniejszenie zadłużenia Radomia. Wiem, że deficyt nie jest aż tak wysoki, aby wprowadzać tu zarząd komisaryczny, ale zaciągnięte zobowiązania paraliżują niektóre przedsięwzięcia. Podczas wyborów liczę na poparcie ludzi, dla których słowa Bóg, honor, ojczyzna są najważniejsze w życiu - poinformowała posłanka Marzena Wróbel.

Pierwszą decyzją parlamentarzystki po objęciu władzy ma być przeprowadzenie audytu w Urzędzie Miejskim oraz spółkach podległych miastu.

- Dochodzą do mnie informacje, że niektórzy prezesi zarabiają ogromne pieniądze, ale ich firmy są nierentowne. To z pewnością należy sprawdzić. Mam nadzieję, że kampania będzie przebiegała w sposób merytoryczny, bo w tej chwili brakuje dyskusji w oparciu o konkrety - dodała posłanka Wróbel.

KONFERENCJE CO DWA TYGODNIE

Członkowie stowarzyszenia Radomianie Razem zapowiedzieli, że będą starali się rozmawiać z różnymi ugrupowaniami na temat poparcia kandydatury parlamentarzystki w wyborach samorządowych.

- Już teraz jesteśmy chwaleni za to, że poparliśmy posłankę Wróbel. Jest to osoba uczciwa, która swój sukces zawdzięcza ciężkiej pracy. Dała się poznać jako aktywny polityk, który zabiega o wsparcie dla Radomia ze strony budżetu państwa - powiedział Mariusz Fogiel z Radomian Razem.

- Połączyła nas troska o miasto. Co dwa tygodnie będziemy chcieli zwoływać konferencje prasowe, podczas których wskażemy, które działania obecnych władz miasta nam się nie podobają i w jaki sposób można zmienić Radom na lepsze - uzupełnił radny Kazimierz Woźniak z Radomian Razem.

Prawdopodobnie w lipcu poznamy listę kandydatów stowarzyszenia podczas wyborów do Rady Miejskiej.

Przypomnijmy, że kandydatami na prezydenta miasta w jesiennych wyborach są już: Andrzej Kosztowniak (PiS), Radosław Witkowski (PO), Wojciech Bernat (SLD) i Krzysztof Fejensztajn (PSL).

Marzena Wróbel - ukończyła studia na Wydziale Nauk Humanistycznych i Filologii Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania placówką edukacyjną w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Pracowała jako polonistka w Szkole Podstawowej nr 24  oraz Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu. W latach 1998 - 2005 pełniła funkcję dyrektora Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Należała do Ruchu Społecznego AWS.  W 1998 r. została radną z listy AWS, a w 2002 z listy komitetu Prawy Radom. W 2004 wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach w 2005 z ramienia tej partii została wybrana na posłankę V kadencji w okręgu radomskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 r. po raz drugi uzyskała mandat poselski, otrzymując 13 tys. 159 głosów. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję. W Sejmie VII kadencji przystąpiła do klubu parlamentarnego Solidarna Polska. W 2012 współtworzyła partię o tej nazwie. Którą niedawno opuściła.

MS/foto. MS

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy