Maraton Pisania Listów

Maraton Pisania Listów
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


[gallery id=1854]

Maraton Pisania Listów to międzynarodowe wydarzenie, które narodziło się w 2001 roku, w Polsce, w warszawskiej grupie lokalnej. Od tego czasu maraton na stałe wpisał się w kalendarz działań prowadzonych przez Amnesty International i odbywa się każdego roku, w weekend w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który przypada na 10. grudnia.

Dzięki Maratonowi dochodzi do upowszechniania wiedzy na temat wolności i praw człowieka. Najważniejszym celem akcji jest realne wpływanie na losy osób, których prawa człowieka są łamane. Z roku na rok liczba listów napisanych w obronie więźniów sumienia jest coraz większa. W ubiegłym roku zostało napisanych 268 703 listy, w ponad 500 miejscach w kraju.

Akcja odbija się szerokim echem na świecie. - W ubiegłym roku gubernator Delty z Nigerii odpowiedział na naciski ze strony aktywistów Amnesty International i ułaskawił Mosera Akatugbę, który został skazany na śmierć w wieku 16 lat za kradzież 3 telefonów – powiedział kanclerz WSH prof. nadzw. dr Gerard Paweł Maj. Finał Maratonu Pisania Listów odbędzie się 12 i 13 grudnia w siedzibie WSH w Radomiu.


AH/fot. MS

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy