Macierewicz w Radomiu!

Macierewicz w Radomiu!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się również do spraw istotnych dla Radomia – decyzji zakupu śmigłowców Caracal dla polskiej armii, których jedna z fabryk ma być ulokowana w Radomiu, pomysłów wydzielenia Warszawy z  województwa mazowieckiego oraz ewentualnej przyszłej lokalizacji stolicy nowej jednostki administracji samorządowej.

- W sprawie produkcji helikopterów niezbędnych dla polskiej armii zarówno producent ze Świdnika jak i z Mielca zobowiązał się do zrealizowania tych samych warunków jakie zapowiada Airbus – powiedział wiceprezes PiS-u. Macierewicz stwierdził również, że inni którzy chcą okłamać obywateli Radomia twierdząc, że jest konflikt i lepiej aby pieniądze na ten kontrakt szły do francuskich zakładów działają na szkodę polskiego przemysłu obronnego i polskiej gospodarki.

Odnośnie województwa dowiedzieliśmy się, że obecny podział administracyjny się nie sprawdził. Dotyczy to także Mazowsza i zmiany w tej dziedzinie będzie trzeba przeprowadzić. Macierewicz zwrócił uwagę na dysproporcje jakie są między Warszawą i resztą Mazowsza jeśli chodzi o podział funduszy europejskich. W tej sprawie jednak żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte, ale sam wiceprezes stanął na stanowisku, że w kwestii lokalizacji stolicy województwa będzie optował za Radomiem.

A.H.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Polecamy