Łotewski rynek otwarty

Łotewski rynek otwarty
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Kilkudziesięciu radomskich przedsiębiorców wzięło udział w spotkaniu z przedstawicielami Łotewskiej Agencji Inwestycji i Rozwoju. Wizyta w Radomiu gości z Łotwy to bezpośredni efekt kontaktów nawiązanych podczas oficjalnej wizyty przedstawicieli władz miasta w Rydze.

 – Prezentacja, którą zobaczyliśmy daje nadzieję na nawiązanie ścisłych kontaktów gospodarczych pomiędzy radomskimi i łotewskimi firmami. Widać, że na Łotwie jest wiele obszarów, którymi mogą być zainteresowani nasi przedsiębiorcy. Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie dla wielu firm będzie stanowiło otwarcie nowego rynku – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Również Inese Sulzanoka z Łotewskiej Agencji Inwestycji i Rozwoju widzi duże szanse na nawiązanie bezpośredniej współpracy między firmami. – Możliwości takie są m.in. w branży metalowej, budowlanej i spożywczej. Polskie produkty mają wysoką jakość i są bardzo konkurencyjne. Myślę, że mają szansę zaistnieć na łotewskim rynku. W przypadku Radomia te kontakty są o tyle łatwiejsze, że teraz dzieli nas zaledwie godzina drogi – mówi Inese Sulzanoka.

czd, UM / fot. UM

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy