Lodowiska w Radomiu - gdzie i za ile można pojeździć

Lodowiska w Radomiu - gdzie i za ile można pojeździć
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najprawdopodobniej, jeżeli aura będzie sprzyjająca, na łyżwach w Radomiu będziemy mogli poszaleć już w tym tygodniu. Gdzie? Zestawienie poniżej.

Aquapark przy ul. Chrobrego

Lodowisko rusza w sobotę 8 grudnia, będzie czynne siedem dni w tygodniu, w dni powszednie w godz. 15-20, w weekendy od 11 do 20. - W sobotę i niedziele konieczna będzie przerwa techniczna, ale nie jest jeszcze ustalona godzina, o której to będzie – dodaje Przemysław Pawlicki. Ceny na lodowisku przy Aquaparku: bilet ulgowy 5 zł/godz.; bilet normalny 7 zł/ godz.; bilet grupowy 4 zł/godz. W soboty, niedziele i święta za bilet normalny zapłacimy 8 zł, a za ulgowy - 6 zł. Koszt wypożyczenia łyżew to 5 zł (3 zł - dla uczniów i studentów). Na miejscu będzie można również za 8 zł naostrzyć własne łyżwy. Lodowisko będzie sztucznie oświetlone, obiekt wyposażony jest w odpowiednie nagłośnienie, więc goście będą mogli bawić się w rytm muzyki.

MOSiR przy ul. Narutowicza 9

W tym roku wraca lodowisko na ulicę Narutowicza. Będzie w miejscu po kortach tenisowych, tam gdzie  znajdują się teraz wejścia na nowy stadion. Lodowisko będzie czynne codziennie w godzinach 9-21. Przerwa techniczna będzie od godziny 14 do 15, należy pamiętać, że ostatnie osoby będą wpuszczane na godzinę przed przerwą i przed zamknięciem. Lodowisko będzie sztucznie oświetlone, jeżdżącym będzie towarzyszyła muzyka. Na miejscu będzie istniała również możliwość wypożyczenia łyżew w rozmiarach 28 - 47. - Tafla jest przygotowywana, warstwa po warstwie, wiele zależy od pogody. Liczymy jednak, że pod koniec przyszłego tygodnia uda nam się je uruchomić – informuje Krzysztof Hajduk z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. - Jeszcze nie ustaliliśmy cen na ten rok, w ubiegłym roku było to 5 zł za bilet ulgowy i 7 zł za normalny za godzinę – dodaje.

Zalew na Borkach i lodowiska przyszkolne 

Miłośnicy sportów zimowych, aby pojeździć na łyżwach, często wybierają się nad radomski zalew na Borkach.

- Czekamy na ścisłe mrozy, aby zabawa na lodzie była bezpieczna, warstwa lodu musi mieć przynajmniej 30 cm grubości. Wtedy ruszy wypożyczalnia łyżew – informuje Marek Kutkiewicz z MOSiR Radom. Łyżwy będzie można wypożyczyć w „małym domku' przy placu zabaw. Cena to 5 zł za godzinę, dostępne rozmiary 32-46. Wypożyczalnia będzie czynna codziennie, w godzinach 9-21. Tafla lodu będzie sztucznie oświetlona, a jeżdżącym będzie towarzyszyła muzyka z radiowęzła. Jazda na Borkach jest za darmo.

W ubiegłych latach przy niektórych szkołach osiedlowych, na boiskach powstawały lodowiska dla okolicznych mieszkańców.

-  Faktycznie w ubiegłych latach przy niektórych szkołach powstawały lodowiska, wszystko na wniosek dyrektorów szkół i w porozumieniu z Urzędem Miejskim. W tym roku nie mamy jeszcze takich zgłoszeń – wyjaśnia Łukasz Szymański, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

Aleksandra Jabłonka (a.jablonka@cozadzien.pl)/fot. Aquapark

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy