List do ministra: To obraza uczuć religijnych!

List do ministra: To obraza uczuć religijnych!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

"Mamy świadomość, że autor Jacek Markiewicz ma prawo do wyrażania swoich emocji „w artystycznej formie”, pod warunkiem jednakże, że nie znieważa symboli i uczuć religijnych, ważnych dla wielu Polaków – niezależnie od ich przekonań religijnych" – czytamy w piśmie do ministra. - Panie Ministrze, zarządza Pan instytucją, stojącą na straży dziedzictwa narodowego. Poprzez finansowanie ze środków publicznych tego rodzaju wydarzeń jest Pan współodpowiedzialny za obrażanie uczuć religijnych milionów Polaków".

- Protest jak na razie podpisało około 50 osób, ale zabrały one ze sobą jeszcze wolne formularze, więc myślę, że podpisów będzie przybywało. Będziemy je sukcesywnie przesyłać do pana ministra - mówi wiceprezydent Ryszard Fałek, przewodniczący Stowarzyszenia Wspólnota Samorządowa Miasta Radomia.

Przypomnijmy, że chodzi wystawę prezentowaną od 7 września w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej "British British Polish Polish: Sztuka krańców Europy, długie lata 90. i dziś", składa się na nią m.in. film Jacka Markiewicza - "Adoracja Chrystusa" z 1993 roku. Na filmie nagi Markiewicz leży obok figury obnażonego Chrystusa na krzyżu. Przytula go, ociera się o niego genitaliami.

Aleksandra Jabłonka/ fot. Źródło: Kultura onet.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy