Laur Techniki dla... prezydenta Kosztowniaka

Laur Techniki dla... prezydenta Kosztowniaka
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=1291]

Organizatorem XXVII "Radomskich Dni Techniki" jest Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo - Technicznych NOT wraz z Mazowiecką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa. Pierwszego dnia imprezy wręczono nagrody "Radomski Laur Techniki". Statuetki trafiły do dyrekcji Zespołu Szkół Samochodowych im. Rotmistrza Witolda Pileckiego za całokształt działań dydaktyczno - technicznych oraz do prezydenta Andrzeja Kosztowniaka za "aktywne wspieranie działalności na rzecz rozwoju organizacji notowskiej i postępu technicznego". 

Kapituła konkursu przyznała również pamiątkowe medale siedmiu osobom, w tym Piotrowi Kacprzakowi, Markowi Wiśniewskiemu, Krystynie Dasiewicz, Wojciechowi Wojciechowskiemu, Filipowi Placie, Adamowi Sobczykowi i Kubie Marczewskiemu.

- Najwięcej wyróżnień przyznaliśmy ludziom związanym z nauką i oświatą. Cieszy, że szkoły tak chętnie promują swoich uczniów i ich osiągnięcia. Martwi jednak to, że żadna nagroda nie trafiła do osób lub firm, które związane są z innowacją - powiedział Jacek Szydłowski, przewodniczący kapituły konkursu "Radomski Laur Techniki". - W tym roku w tej dziedzinie nie było żadnych zgłoszeń.

Na poniedziałek zaplanowano również konferencję naukową na temat recyklingu i zagospodarowania odpadów.

- Natomiast we wtorek od godz. 10 chcemy zaprosić na spotkanie poświęcone jakości energii elektrycznej. W środę będziemy z kolei dyskutować na temat innowacji w tradycyjnym przetwórstwie żywności. Bardzo ciekawie zapowiada się również czwartek. Wtedy to, podczas konferencji poznamy aktualny stan modernizacji linii kolejowej nr 8 - dodał Waldemar Fabirkiewicz, prezes radomskiej Naczelnej Organizacji Technicznej.

W piątek (17 października) chętni będą mogli od godz. 10 do 12 zwiedzać laboratoria Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego. Natomiast od godz. 13 w Domu Technika będzie prowadzona konferencja na temat innowacyjnych technologii w branży mechanicznej.

MS

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy