Kto odpowiada za opóźniony remont dworca? Dowiesz się z plakatu

Kto odpowiada za opóźniony remont dworca? Dowiesz się z plakatu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Kampania radomskich struktur Prawa i Sprawiedliwości polega na wywieszeniu plakatów w pobliżu placu dworcowego, które wyjaśniają, że za opóźnienia przy remoncie dworca PKP w żaden sposób nie odpowiadają władze miasta.

- Uznaliśmy, że taka inicjatywa jest potrzebna, bo część osób niesłusznie oskarża nas za bałagan na dworcu. Chcemy w jasny i prosty sposób poinformować, że za ten ciągle przedłużający się remont odpowiada tylko i wyłącznie PKP S.A. oraz administracja rządowa. Jako miasto nie mamy wpływu na zakończenie prac i za tę sytuację nie ponosimy winy - mówił nam kilka dni temu radny Jakub Kowalski z PiS.

Zdaniem radnego, coraz częściej można spotkać się z głosami mieszkańców Radomia, że za przedłużający się remont dworca odpowiada prezydent Radomia.

- Dwa tygodnie temu jechałem pociągiem z Radomia do Lublina. Byłem zmuszony do skorzystania z prowizorycznego dworca. Te warunki urągają pasażerom. Zaczepiła mnie tam kobieta, która w ostrych słowach zapytała, kto odpowiada za ten stan rzeczy, dlaczego dopuszczono do takiej sytuacji, że w zimę ludzie będą obsługiwani w takich warunkach i kiedy to się wreszcie skończy. Żeby dać ludziom konkretną odpowiedź, kto ponosi odpowiedzialność za remont zdecydowaliśmy się na wydrukowanie plakatów i rozwieszenie ich w pobliżu dworca. Pieniądze na tę kampanię pochodzą z prywatnej kasy - tłumaczył radny Jakub Kowalski. 


MS

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy