Kto dyrektorem szpitala?

Kto dyrektorem szpitala?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Sześć osób ubiega się o stanowisko dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Na oferty chętnych miasto czekało do ubiegłego piątku. - Otrzymaliśmy sześć zgłoszeń. Z tym, że jedno dotarło do urzędu dopiero w poniedziałek. Ale na stemplu pocztowym jest data 20 listopada, więc o dopuszczeniu kandydata będzie musiała zdecydować komisja konkursowa – mówi Dagmara Gac z biura prasowego magistratu.

Kandydaci na dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego musieli się, przypomnijmy, legitymować wyższym wykształceniem oraz pięcioma latami pracy na stanowisku kierowniczym albo studiami podyplomowymi z zarządzania i wtedy trzyletnim stażem pracy.

Na rozstrzygnięcie konkursu miasto ma 60 dni od 20 listopada. Zanim jednak oferty kandydatów zostaną otwarte, trzeba będzie zmienić skład komisji konkursowej. Zasiadały w niej bowiem wiceprezydent Anna Białkowska i radna Anna Kwiecień, ale obie panie zostały posłankami, więc z pracy w komisji muszą zrezygnować.

Dotychczasowy dyrektor RSS Andrzej Pawluczyk został odwołany, przypomnijmy, w połowie lipca. Powodem był brak skutecznych działań restrukturyzacyjnych oraz „innych naprawczych zmierzających do poprawy wskaźnika płynności finansowej i zmniejszenia zadłużenia” placówki.

nika / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Polecamy