Kopernik ma nowe boisko

Kopernik ma nowe boisko
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- To co widzimy, to wynik ciężkiej pracy i wielkiej determinacji z jaką przystąpiliście do realizacji tego projektu. Budżet obywatelski jest dla mnie bardzo ważny i cieszę się, że nasze aspiracje mogły się spotkać – mówił podczas uroczystego otwarcia boiska prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie z projektem powstało boisko o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 16 x 32 m przeznaczone do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa, a także bieżnia dwutorowa o długości 60 m. Wykonawca zamontował także piłkochwyty, przygotował skocznię do skoku w dal oraz zagospodarował otoczenie. – To był dosyć trudny projekt. Budowa musiała zostać poprzedzona badaniami archeologicznymi, które wcześniej nie były planowane. Wszystko się jednak udało m.in. dzięki dobrej współpracy ze spółką Rewitalizacja oraz Konserwatorem Zabytków – przypomniał wiceprezydent Konrad Frysztak.

Dyrektor szkoły Agnieszka Ścieglińska podkreśliła z kolei, że boisko powstało z inicjatywy samych uczniów. - To szkolny samorząd wystąpił z pomysłem złożenia wniosku do budżetu obywatelskiego, który jest wspaniała inicjatywą. Dzięki temu mamy boisko, które będzie służyć nie tylko naszej młodzież ale także wszystkim zainteresowanym mieszkańcom – powiedziała dyrektor I LO.

Projekt „Chcemy Orlika dla Kopernika” w głosowaniu na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego zdobył ponad 16,5 tysiąca punktów. Zagłosowało na niego 3.490 osób.


UM

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy