Konkurs na prowadzenie schroniska dla zwierząt

Konkurs na prowadzenie schroniska dla zwierząt
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Konkurs jest prowadzony w trybie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, a oferty mogą składać podmioty, których celem statutowym jest realizacja zadań publicznych w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

- Ten, kto podejmie się prowadzenia schroniska, będzie odpowiadał za całokształt funkcjonowania placówki – od sprawowania opieki i pielęgnacji nad przebywającymi w schronisku zwierzętami (całodobowo przez 7 dni w tygodniu), po administrowanie i zarządzanie samym obiektem – informuje Ryszarda Kitowska z biura prasowego radomskiego magistratu.

Szczegółowy zakres zadań, jakich Urząd Miejski oczekuje od prowadzącego schronisko, jest opisany w ogłoszeniu konkursowym opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej.

- Przed miesiącem Urząd Miejski rozbudował schronisko o 13 nowych boksów dla psów. To w istotny sposób poprawia sytuację placówki, która została wybudowana przed dziesięciu laty przy ulicy Wincentego Witosa z myślą o około 300 zwierzętach. Na ponad hektarowym terenie powstały wówczas 132 boksy różnej wielkości, z częścią wybiegową. Problem bezdomności zwierząt bardzo szybko przerósł możliwości tego obiektu – dodaje Kitowska.

W ostatnim czasie do schroniska miesięcznie trafia około 50 zwierząt. W październiku przebywało w nim 628 psów i 28 kotów. Prowadzący schronisko będzie musiał aktywnie poszukiwać chętnych do adopcji zwierząt przywożonych do schroniska.  

Red. N.Z.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy