Konkurs na nazwę ulicy przy Galerii Słonecznej

Konkurs na nazwę ulicy przy Galerii Słonecznej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Konkurs będzie dotyczył ulicy, która znajduje się między ulicami Malczewskiego i Chrobrego.

- Zależy nam na tym, by wciągnąć mieszkańców Radomia w proces decyzyjny nadania nazwy. Wiemy oczywiście, że propozycja nie będzie ostateczna, tę decyzję podejmie Rada Miasta Radomia. Konkurs będzie składał się z dwóch etapów - w pierwszym wybierzemy pięć najciekawszych nazw, a z nich zostanie wyłoniona ta najciekawsza, która będzie rekomendowana do Rady Miasta Radomia - informuje Mirosław Szydelski, prezes AIG Lincoln, firmy, która organizuje konkurs (inwestor Centrum Słonecznego).

-  Komisja przyjmuje wnioski z prośbą o nadanie nazwy ulicy, jednak nie oznacza to, że faktycznie ta nazwa zostanie nadana. Jako komisja możemy ją również wprowadzić do tzw. banku nazw ulic – informuje Jakub Kowalski, przewodniczący Komisji Kultury. - Wiemy doskonale, że pomysły radomian bywają różne. Przykładem może być inicjatywa powstania pomniku Sashy Grey w naszym mieście – dodaje.

Konkurs na najciekawszą propozycję nazwy ulicy rozpocznie się w połowie grudnia, jeszcze przed świętami. Jego regulamin  zostanie ogłoszony niebawem.

- Zakończenie pierwszego etapu konkursu zaplanowaliśmy na ok. 15 stycznia. Następnie drugi etap, czyli wybór tej ostatecznej propozycji spośród 5, potrwa jeszcze około trzech tygodni – tłumaczy organizator. - W komisji zasiądą oczywiście radomianie i jeden z przedstawicieli naszej spółki – dodaje.

Jak tłumaczy Szydelski, propozycje nazwy nie muszą być powiązane z Galerią Słoneczną.  Dla najciekawszych propozycji organizatorzy przewidzieli nagrody.

Nina Zaborowska

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy