Kongres trzeźwości

Kongres trzeźwości
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ- W tym roku przeżywamy rok troski o trzeźwość narodu. Dzisiaj część polskiego społeczeństwa przypomina śmiertelnie chorego, który udaje, że nie widzi objawów swojej choroby. Niestety to prowadzi do tragedii. Dlatego został zwołany Narodowy Kongres Trzeźwości - ku trzeźwości narodu, którego hasłem jest „Odpowiedzialność kościoła, państwa, rodziny i samorządu” - mówi ks. Mirosław Kszczot, diecezjalny duszpasterz trzeźwości. 

Kongres zaplanowano w Diecezjalnym Ośrodku Trzeźwości przy ul. Starokrakowskiej 144, który właśnie obchodzi dwulecie swojej działalności. Kongres rozpocznie się o godz. 17 wystąpieniem ks. bp.Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego Zespołu Komisji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. Głos zabierze także ordynariusz diecezji radomskiej ks. bp Henryk Tomasik. Ks. dr Marek Dziewiecki będzie mówił o odpowiedzialności za trzeźwość, a ks. dr Konrad Wójcik przedstawi informacje o pieszej pielgrzymce w intencji trzeźwości. Natomiast o działalności Ośrodka Trzeźwości Diecezji Radomskiej zebranym na kongresie opowie ks. Mirosław Kszczot, diecezjalny duszpasterz trzeźwościi proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, przy której działa OTDR.

O godz. 18 rozpocznie się msza święta z instalacją relikwii błogosławionego ks. Michała Sopoćki. Ks. Michał Sopoćko (1888-1975) był duszpasterzem parafialnym, katechetą, organizatorem szkolnictwa, pedagogiem, wykładowcą, kapelanem wojskowym, ale także działaczem trzeźwościowym. Jako spowiednik i kierownik duchowy św. Faustyny Kowalskiej z czasów wileńskich, zainspirowany jej objawieniami, oddał się całkowicie szerzeniu kultu Miłosierdzia Bożego.

Po mszy dla uczestników kongresu przewidziano spotkanie integracyjne i poczęstunek.

Kongres odbywa się pod patronatem Radomskiej Grupy Mediowej.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy