Konferencja specjalistów z dziedziny metalurgii

Konferencja specjalistów z dziedziny metalurgii
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna odbywa się po raz czwarty. W tym roku zatytułowana jest :„Problematyka funkcjonowania i rozwoju branży metalowej w Polsce. Zaawansowane przetwórstwo metali i ich stopów” . Przez trzy dni naukowcy będą rozmawiać m.in. o automatyzacji procesów produkcji, niekonwencjonalnych technikach obróbki metali czy nowoczesnych technikach spawalniczych. Na konferencję, jak co roku, zjechali specjaliści z całego kraju.

- Postanowiliśmy jako Radomska Rada FSNT NOT, która skupia stowarzyszenia o charakterze naukowo-technicznym, zorganizować konferencję, która byłaby charakterystyczna dla tego regionu. Dlatego postawiliśmy na tematykę związaną z metalurgią - mówi Waldemar Fabirkiewicz z komitetu organizacyjnego konferencji.

W ramach konferencji planowane są m.in. wizyta w Fabryce Broni „Łucznik”, sesje naukowe i panel dyskusyjny.

- W poprzednim roku promowaliśmy przemysł obronny. Natomiast w tym roku stawiamy na zaawansowane przetwórstwo metali i stopów, wiedząc, że na terenach poprodukcyjnych po naszych byłych zakładach metalowych powstała bardzo nowoczesna przetwórnia, który służy temu celowi - mówi Waldemar Fabirkiewicz z komitetu organizacyjnego konferencji. - Jest to doskonała platforma wymiany wiedzy między administracją rządowo-samorządową, nauką i biznesem czyli trzech sfer odpowiedzialnych za rozwój gospodarki. Dzięki takim konferencjom możliwy jest transfer specjalistycznej wiedzy do gospodarki.

Organizatorem konferencji jest Radomska Rada Federacji Naukowo -Technicznych NOT, a patronat honorowy nad konferencją objęli rektor UTH w Radomiu, marszałek województwa mazowieckiego, starosta radomski i prezydent Radomia.

Patronem medialnym wydarzenia jest Radomska Grupa Mediowa

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy