"Konarski dla Julii"

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Julka Dziurzyńska jest uczennicą pierwszej klasy Konarskiego. Potrzebuje poważnej operacji wady serca, po niej długotrwałej rehabilitacji. Wykonania zabiegu podjęli się lekarze z Niemiec. Pieniądze są potrzebne zarówno na operację jak i rehabilitację.  

– Cała akcja została zainicjowana przez uczniów naszego liceum. Zaczęliśmy kontaktować się z różnymi ludźmi i instytucjami, które chętnie wyraziły zgodę na współpracę – mówi Jacek Mularski, psycholog szkolny. – Do pomocy zgłosiło się wielu wolontariuszy.

Uczniowie zaangażowali się w akcję. – Julka potrzebuje wsparcia od nas, kolegów i koleżanek, którzy naprawdę mogą jej pomóc i ją wspierać – mówi Emilia Majewska, uczennica i wolontariuszka Konarskiego. – Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli na nasz festiwal, będzie się działo!

Impreza odbędzie się w Muszli Koncertowej w parku Kościuszki. Program obejmuje między innymi: IX Międzyszkolny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, występy wokalne Konrada Rogali – absolwenta X LO, Rafała Glimasińskiego – laureata VIII Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, pokazy taneczne formacji "Idol", i pokaz zumby, prowadzony przez Ewę Strzelczyk, absolwentkę X LO. Przewidywany jest również "Street Workout", koncert zespołów "Lustro" i "Yate".

– Wszyscy chętni, którzy pojawią się na festynie i będą chcieli przekazać środki na rzecz Julii, będą mogli wrzucać pieniądze do puszek, a w specjalnym namiocie naszego liceum znajdą dane do konta, na które również można przelewać pieniądze. – mówi Jacek Mularski.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy