Komendant strażników odwołany

Komendant strażników odwołany
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Treść komunikatu publikujemy w całości:

"Decyzja prezydenta Radosława Witkowskiego jest spowodowana utratą zaufania wobec komendanta. To efekt braku rzetelności i należytej staranności komendanta podczas wyjaśniania i przygotowywania raportu nt. wydarzeń, które miały miejsce 24 czerwca podczas manifestacji na ul. Żeromskiego" - czytamy w komunikacie przesłanym przez Janusza Kalinowskiego z magistratu.

Prezydent oczekiwał od komendanta szczegółowych informacji dotyczących pracy patroli straży miejskiej w tym czasie. Przedstawione wyjaśnienia prezydent ocenił jako nierzetelne. Zawierały one m.in. informacje nie mające pokrycia w rzeczywistości. Okoliczności wydarzeń z 24 czerwca były przedstawione w sposób niewyczerpujący i niepozwalający na dokonanie właściwej oceny pracy strażników miejskich w tym dniu. Wyjaśnienia komendanta nie odnosiły się m.in. do kwestii sposobu sprawowania nadzoru nad pracą strażników.

- Błędy można popełniać, ale trzeba wyciągać z nich wnioski. Tu wyraźnie zabrakło chęci rzetelnego wyjaśnienia sprawy. To spowodowało utratę zaufania – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy