Kładka Szarych Szeregów. Problemy wykonawcy

Kładka Szarych Szeregów. Problemy wykonawcy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Spółka Vistal Gdynia o wniosku upadłościowym Vistal Infrastructure została poinformowana 27 września. Jakby tego było mało, w czwartek, 28 września zarząd spółki Vistal Gdynia otrzymał pismo od Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego S.A. z siedzibą w Warszawie o wypowiedzeniu umowy limitu kredytowego wielocelowego zawartej pomiędzy PKO BP a spółką.

Przypomnijmy. Choć kładka na Szarych Szeregów już dawno została wybudowana, dalej nie została dopuszczona do użytku przez wady konstrukcyjne. Okazało się, że niezbędne są tłumiki drgań, na wykonanie których miasto wciąż czeka. Tłumików nie ma, a piesi dalej nie mogą z niej korzystać; wstępu na nią pilnuje ochroniarz. W związku z ogłoszeniem upadłości przez Vistal Infrastructure może się okazać, że dostarczenie tłumików będzie niemożliwe.

Jeszcze w sierpniu radomskie struktury KUKIZ’15 podnosiły, że kładka zagraża bezpieczeństwu nie tylko pieszych, ale także jeżdżących pod nią samochodów. Robert Mordak, poseł KUKIZ’15, zapowiadał złożenie wniosku do prokuratury.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy