Kładka na Sandomierskiej wreszcie gotowa

Kładka na Sandomierskiej wreszcie gotowa
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Pierwotnie przeprawa miała być gotowa w sierpniu. Tego terminu nie udało się jednak dotrzymać z powodu zmian w projekcie.

Kładek na osiedlu jest sporo. Wynika to z zamysłu osiedla, które dzięki nim miało bezpieczne dla pieszych i kierowców. Chodziło o to, żeby poruszając się po osiedlu, nie przechodzić przez jezdnię.

W 2010 spółdzielnia mieszkaniowa "Ustronie" przekazała zadanie utrzymanie kładek miastu. Przez kilka lat nic się nie działo, bo w budżecie brakowało pieniędzy na ich remont. - Kiedy prezydentem został Radosław Witkowski, w budżecie miasta na 2015 r. zapisano pieniądze na remont pierwszej kładki przy ul. Osiedlowej. Przeprawę wyremontowano i rok później oddana do użytku. Jako radni walczyliśmy by w budżecie na 2017 rok udało się zapisać pieniądze na przebudowę kolejnej kładki - tym razem na ul. Sandomierskiej. Dziś jest ona wyremontowana - mówi Magdalena Lasota.

Będą kolejne inwestycje na Ustroniu?

Z remontu kładek na osiedlu Ustronie zadowolony jest też radny Andrzej Łuczycki - Radosław Witkowski jest jedynym prezydentem, który nie odwraca się od Ustronia. Mieliśmy szereg zadań, które chcieliśmy zrobić w poprzedniej kadencji. Chodziło przede wszystkim o przekazanie miastu do utrzymania sieci wodociągowej. Mieszkańcy tego osiedla płacili dwa razy za wodę; raz miastu, a drugi raz spółdzielni, która przecież musiała utrzymać całą infrastrukturę. To udało się dopiero za prezydentury prezydenta Witkowskiego. Kolejną inwestycją wykonaną w obecnej kadencji jest park, który połączył dwie części osiedla. Jest też szereg mniejszych, takich jak ścieżka rowerowa, boisko czy wyczyszczony basen, do którego spływa woda podczas dużych burz. Kolejnym zadaniem jest właśnie remont kładek, których jest w sumie pięć.

Spółdzielnia "Ustronie" już od dawna miał przygotowaną dokumentację dotyczą przebudowy kładek. Jednak, jak zaznaczają radni PO, w poprzedniej kadencji nic się nie działo. Część z przepraw została podparta drewnianymi belkami, a ich stan techniczny zostawiał wiele do życzenia. Groziły zawaleniem. W tej chwili dwie kładki są już gotowe. W planie jest remont kolejnej, również na ul. Osiedlowej. - Jako radni chcemy, by budżecie zostały zapisane pieniądze również na wykonanie ciągu pieszo-jezdnego wzdłuż ul. Wyścigowej i Osiedlowej, remont ul. Sandomierskiej oraz projekt przebudowy Idalińskiej - mówi Łuczycki.

Koszt budowy kładki przy ul. Sandomierskiej to około 1 mln 350 tys. zł. Obiekt ma 26 m długości i 4 m szerokości.

Milena Majewska, fot. mm

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Anonim
lub

Polecamy