Kilka potrąceń pieszych w Radomiu i regionie

Kilka potrąceń pieszych w Radomiu i regionie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Do pierwszego zdarzenia doszło po godzinie 16.00 w miejscowości Oblas.  Jadący mercedesem 44-latek najechał na mężczyznę, który leżał z rowerem na jezdni. 39-latek został przewieziony do szpitala - powiedziała Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce przed godziną 17.00. - Na ulicy Wierzbickiej prawym pasem ruchu jechał volkswagen, który prowadziła 56-latka. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 58-letnia pieszą. Natomiast na ulicy Niedziałkowskiego po godzinie 17.00 renault, za którego kierownicą siedział 23-latek na przejściu dla pieszych potrącił 63-letniego mężczyznę. Kilkadziesiąt minut później na ulicy Odlewniczej toyota, którą prowadził 22-letni mieszkaniec Radomia cofając
potrącił idącą środkiem jezdni 28-letnią pieszą - powiedziała Justyna Leszczyńska.

Policjanci prowadzą postępowania, które wyjaśnia wszystkie okoliczności tych wypadków.

- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność. Kierowców prosimy o  zwracanie uwagi na pobocza i okolice przejść dla pieszych, szczególnie gdy zapada zmrok i pada deszcz. Natomiast pieszych, aby zadbali o to, by być widocznym dla kierowców, czyli nosili elementy odblaskowe, które zwiększą ich bezpieczeństwo na drodze. W strugach deszczu i nosząc ciemne ubrania jesteśmy niewidoczni dla kierujących - wyjaśniła Justyna Leszczyńska.


Źródło: KMP Radom/ fot. archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy