Karczewski marszałkiem Senatu

Karczewski marszałkiem Senatu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Jak pisaliśmy wcześniej, nasze przypuszczenia sprawdziły się. Marszałkiem Senatu IX kadencji został Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości. Poprzednio wicemarszałek tej izby. 

W tajnym głosowaniu oddano 97 głosów, w tym ważnych było 95. Wymagana bezwzględna większość głosów do dokonania wyboru wynosi 48. Za głosowało 93 senatorów, 1 przeciw i 1 wstrzymał się od głosu.

Stanisław Karczewski startował do senatu z okręgu 49 (Powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki, przysuski). Był senatorem VI, VII i VIII kadencji. Karczewski z wykształcenia jest lekarzem chirurgiem (ukończył studia na II Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie), , pochodzi z Nowego Miasta nad Pilicą.

W latach 1998–2002 zasiadał w radzie powiatu grójeckiego (wybrany z listy Akcji Wyborczej Solidarność), a od 2002 do 2005 był radnym sejmiku mazowieckiego.

W wyborach parlamentarnych w 2005 został wybrany na senatora VI kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu radomskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat senatorski. W 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, w nowym okręgu jednomandatowym. 9 listopada 2011 został wicemarszałkiem Senatu VIII kadencji. Od końca czerwca 2015 roku pełnił funkcję szefa sztabu wyborczego PiS.
RED. / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy