Kamienice przy Reja. Trwa rozbiórka

Kamienice przy Reja. Trwa rozbiórka
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W opuszczonych kamienicach w centrum miasta rozbiórka zaczęła się 31 sierpnia; w sobotę 2 września rozpoczęło się wyburzanie ostatniej, frontowej ściany. W związku z pracami przy ul. Reja 15 będą występować (do 9 września) czasowe utrudnienia w ruchu kołowym i ruchu pieszych.Rozbiórka górnej kondygnacji rozpoczęła się w sobotę, 2 września około godz. 16. Ze względów bezpieczeństwa zamknięty był fragment południowego pasa ruchu ul. Reja (w kierunku placu Kazimierza Wielkiego) - na odcinku od ul. Wolność do przystanku autobusowego. W trakcie wyburzania ruch w obu kierunkach odbywał się po północnej połówce tej jezdni, był sterowany wahadłowo przez upoważnionych pracowników wykonawcy prac. - W dniach 3-9 września cała jezdnia będzie otwarta, ale mogą występować chwilowe utrudnienia podczas wywozu gruzu z terenu posesji - informuje Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Wyburzanie kamienicy przy Reja


W trakcie rozbiórki kamienicy i późniejszych prac porządkowych (od 2 do 9 września włącznie) obowiązuje bezwzględny zakaz ruchu pieszych wzdłuż tego budynku. - Prosimy wtedy korzystać z chodnika po północnej stronie jezdni. Ruch pieszych będzie przywrócony po ukończeniu prac, czyli od dnia 10 września - wyjaśnia Puton.

Przypomnijmy. Kamienice przy ul. Reja 13 i 15 od dawna stały upuszczone i z roku na rok popadały w coraz większą ruinę. Choć budynki to własność prywatna, to już kilkanaście lat temu, ze względu na zły stan konstrukcji, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o wyłączeniu go z użytkowania. Właściciele przez wiele lat nie odpowiadali na pisma wzywające do rozbiórki. Pieniądze na sfinansowanie rozbiórki, która rozpoczęła się w czwartek, 31 sierpnia, pochodzą od wojewody. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy