Kamienice odzyskają blask

Kamienice odzyskają blask
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ- Złożyliśmy właśnie wniosek od dofinansowanie do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-20, działanie: rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych - mówi Mariusz Mróz, prezes spółki Rewitalizacja. - Staramy się o prawie 3,1 mln zł, cała inwestycja, wraz z kosztami niekwalifikowanymi, to ok. 4,5 mln zł.

Zarówno obie kamienice, jak i oficyny czeka generalny remont. Rewitalizacja chce, przede wszystkim, przyłączyć budynki do miejskiej sieci ciepłowniczej. Ponadto trzeba podbić fundamenty i je osuszyć, wymienić stropy i w dużej części dachy, przebudować piony i klatki schodowe, by były dostosowane do współczesnych wymogów przeciwpożarowych. Mają być także wymienione wszystkie instalacje oraz drzwi i okna. Wyremontowany i uporządkowany zostanie także dziedziniec między kamienicami.

- Budynki liczą sobie półtora wieku, są wpisane do rejestru zabytków, zamieszkane, więc remont jest trudny, ale wykonalny – zapewnia prezes Mróz.

Nie zmieni się funkcja kamienic – nadal w parterach, zarówno od ul. Wałowej, jak i od strony rynku, będą lokale użytkowe, a wyżej mieszkania. Zakończenie inwestycji spółka planuje na koniec 2019 roku.

Czy Rewitalizacja dostanie pieniądze z RPO WM, powinno być wiadomo po wakacjach.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

 

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy