Kamienica Deskurów tym razem za ponad milion

Kamienica Deskurów tym razem za ponad milion
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=875]

Kamienica Deskurów to dwie posesje przy ul. Rwańskiej 4/Rynek 14/ Grodzkiej 1 oraz Rwańskiej 2/Rynek 15 o łącznej powierzchni 1 tys. 895 m2. W 2010 roku gmina przekazała je Spółce Rewitaliazcja. Tej jednak nie udało się sprzedać nieruchomości. Pod koniec 2012 roku kamienica wróciła pod opiekę magistratu.

Miasto wystawiło ją na sprzedaż w czerwcu 2013 roku, z ceną wywoławczą 2 mln 249 tys. zł. W grudniu ogłoszono kolejny przetarg - na kwotę nie mniejszą niż 1 mln 686 tys. 800 zł. Chętni mogli zgłaszać się do 14 lutego 2014. Nie wpłynęły żadne oferty.

Tym razem cena wywoławcza to 1 mln 124 tys. 500 zł. A trzeba nadmienić, że nabywcy nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków udzielona zostanie bonifikata w wysokości 50 proc. od ceny
sprzedaży uzyskanej w drodze przetargu. Zaś kamienica w rejestrze zabytków jest.

Dodajmy, że w grudniu ubiegłego roku, niszczejący zabytkowy budynek został zabezpieczony przez Zakład Usług Komunalnych za prawie 25 tys. zł (czytaj więcej TUTAJ).

Co może się znaleźć w odrestaurowanym kwartale kamienic? Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje tutaj usługi i mieszkalnictwo.

Red, fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy