Kalinowska: PiS nie lubi naszego miasta

Kalinowska: PiS nie lubi naszego miasta
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Z realizacją kontraktu i zobowiązań offsetowych z Airbus Helicopters radomianie żywili duże nadzieje na impuls rozwojowy dla naszego regionu. Była to ogromna szansa na odbudowę wysokotechnologicznego przemysłu zbrojeniowego w naszym mieście poprzez powstanie Wyżyny Lotniczej na osi Łódź – Radom – Dęblin. Była to również szansa na rozwój dla Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego dzięki potencjalnej współpracy badawczej z Airbusem.

Z przykrością należy stwierdzić, że rząd Prawa i Sprawiedliwości, po raz kolejny, prowadzi działania przeciwko Radomiowi. Dzieje się to przy kompletnej bierności radomskich parlamentarzystów oraz Prezydenta Miasta. Działania Rządu w tej sprawie należy interpretować, jako wynik próby realizacji populistycznych obietnic, które w konsekwencji powodują zmniejszenie inwestycji prorozwojowych.

Niestety po raz kolejny te decyzje uderzają w Radom. Być może zostanie rozpisany nowy przetarg na zakup helikopterów zadaniowych, który stworzy szanse na inwestycje w Radomiu. Zostanie to jednak ponownie odłożone w czasie na wiele lat. Tymczasem Radomiowi inwestycje potrzebne są już teraz. Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju teoretycznie w swoich założeniach ma wspierać miasta, które utraciły potencjał społeczno-gospodarczy. Radom zalicza się do nich w pierwszej kolejności. Sytuacja z Airbusem jasno wskazuje, że tylko teoretycznie. Trzeba powiedzieć jasno, parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości potrafią jedynie obiecywać, natomiast w konkretnych działaniach nie mają odwagi stanąć w obronie Radomia. Być może, z jakiś przyczyn, PiS po prostu nie lubi naszego miasta.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy