Kajetan P. Jest akt oskarżenia

Kajetan P. Jest akt oskarżenia
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.


Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała już do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Kajetanowi P. (l. 27). - Jak ustalono w toku śledztwa Kajetan P. pod pozorem rozpoczęcia nauki języka włoskiego w dniu 3 lutego 2016 r. spotkał się z pokrzywdzoną Katarzyną J. w jej mieszkaniu na warszawskiej Woli, a następnie zabił ją posługując się nożem. W celu ukrycia zwłok i uniknięcia odpowiedzialności oskarżony rozczłonkował zwłoki i przewiózł je do wynajmowanego mieszkania – informuje w komunikacie na stronie Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Michał Dziekański, rzecznik prasowy prokuratury..

Kajetan P. był poszukiwany listem gończym od 6 lutego 2016 r. - Intensywne działania policji, a także współpraca prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Warszawie z prokuraturami i sądami zagranicznymi, doprowadziły do ujęcia oskarżonego 17 lutego 2016 r. na Malcie, a następnie przekazania go do Polski. W trakcie transportu Kajetan P. zaatakował jednego z konwojujących go policjantów, a podczas późniejszych badań zleconych przez Prokuraturę biegłą psycholog – informuje dalej prok. Michał Dziekański.
Do makabrycznej zbrodni doszło na warszawskiej Woli. Mężczyzna poćwiartował zwłoki 30-letniej Katarzyny J. Odciętą głowę włożył do plecaka, a pozostałe części ciała do torby podróżnej. Następnie taksówką udał się do mieszkania, które wraz z dwiema innymi osobami wynajmował. Aby zatrzeć ślady zbrodni, pod nieobecność współlokatorów, podłożył ogień. Rozczłonkowane ciało zamordowanej kobiety odkryli strażacy podczas gaszenia pożaru.

Kajetan P. złożył obszerne wyjaśnienia, w których przyznał się do morderstwa; nie zajął jednak stanowiska odnośnie dwóch pozostałych zarzutów. Za zabójstwo grozi mu dożywocie.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy