„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w PSP nr 20

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w PSP nr 20
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Odblaski powinny być noszone przede wszystkim poza terenem zabudowanym. W miastach nie ma takiego wymogu. – Elementy odblaskowe na wsiach i podmiejskich strefach są bardziej wskazane, bo bardzo często tego oświetlenia tam brakuje – mówi Zbigniew Mazurkiewicz, zastępca dyrektora radomskiego WORD. – Jest to jednak kolejna placówka w Radomiu, którą odwiedzamy, bo bardzo często dzieci dojeżdżają do szkoły np. rowerem, a odblaski mogą uratować im życie. 


Działania prowadzone są dwutorowo. Dzieci mogą sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze na przygotowanym specjalnie torze, oglądają film o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz uczestniczą w warsztatach z zakresu pierwszej pomocy. Jednak przede wszystkim organizatorzy chcą uświadomić uczniom, że odblaski mogą uratować życie. – Trzeba pamiętać, że w porze jesienno-zimowej noszący odblaski są widoczni dla kierowcy już z odległości 100-150 metrów. W przypadku ich braku i nieoświetlonej drogi, ta widoczność znika prawie całkowicie – ostrzega Piątek.

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w PSP nr 20

Samorząd województwa mazowieckiego od 15 lat wspiera akcje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. – W tym roku szkolnym chcemy odwiedzić 100 szkół w całym województwie. To nasza odpowiedzialność zbiorowa, rodziców, opiekunów, łącznie z producentami odzieży, by pamiętać o odblaskach – mówi Rafał Rajkowski, wicemarszałek Mazowsza.

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to kampania społeczna promująca noszenie odblasków po zmroku i bezpieczeństwo na drodze, organizowana przez samorząd województwa mazowieckiego oraz WORD-y z Mazowsza.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.  

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy