Jest areszt tymczasowy dla piłkarza Radomiaka!

Jest areszt tymczasowy dla piłkarza Radomiaka!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Decyzja ws. Mateusza R. zapadła w środę (19 lutego). Sąd Okręgowy w Radomiu uchylił wcześniejsze poręcznie majątkowe oraz poręczenia osób godnych zaufania i przychylił się wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie piłkarza Radomiaka Radom na dwa miesiące od chwili zatrzymania. Wniosek ws. aresztowania zawodnika został wysłany organom ścigania.

- Przed chwilą dotarła do nas informacja z sądu. To bardzo zła informacja zarówno dla tego młodego piłkarza, jak i samej drużyny. W najbliższym czasie zapadnie decyzja o dalszej przyszłości zawodnika w naszym klubie. Rozważane jest rozwiązanie kontraktu - powiedział Piotr Nowocień, właściciel Radomiaka Radom.

Przypomnijmy, że w niedzielę (19 stycznia) po godz. 5 policjanci zostali wezwani przez właściciela lokalu przy ulicy Limanowskiego. Zgł‚oszenie dotyczył‚o awanturującego się™ mężczyzny. Po przybyciu na miejsce wskazano agresywnego uczestnika imprezy. Podczas wyprowadzania go z lokalu, do policjantów podbiegł inny mężczyzna, który nie chciał‚  dopuścić do zatrzymania swojego znajomego. Doszło do szarpaniny. Napastnicy zaczęli bić‡ funkcjonariuszy. Odpierają…c ataki napastników, policjanci wezwali pomoc. Na miejsce przyjechał dodatkowy patrol i policjanci zatrzymali 19-latka. Pijany mężczyzna trafił‚ do policyjnego aresztu. Drugi sprawca oddalił się™ z miejsca zdarzenia, ale kryminalni ustalili jego tożsamość‡ i zlokalizowali miejsce pobytu, a w poniedziałek zatrzymali 21-latka.

Dodajmy, że obu mężczyznom przedstawiono zarzuty czynnej napaś›ci i znieważenia funkcjonariuszy. Prokuratura, przychylając się™ do wniosku policji, skierował‚a do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla obu zatrzymanych mężczyzn. 19 - latek od razu trafił do aresztu, natomiast wobec 21-letniego Mateusza R. sąd zastosował ś›rodek zapobiegawczy w postaci porę™czenia majątkowego w kwocie 10 tys. zł‚ oraz porę™czenia osób godnych zaufania, w tym wiceprezydenta Ryszarda Fałka.

AKTUALIZACJA

Przed godz. 16 na oficjalnej stronie Radomiaka Radom ukazał się komunikat informujący, że zarząd klubu podjął decyzję o zawieszeniu Mateusza R. w prawach zawodnika "w związku z brakiem możliwości wykonywania przez piłkarza obowiązków w postaci uczestniczenia w treningach oraz meczach".


MS/foto. Archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy