Jest 21 mln na rewitalizację parków w Radomiu

Jest 21 mln na rewitalizację parków w Radomiu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Według projektów w Starym Ogrodzie i Leśniczówce mają się pojawić nowe place zabaw, altany, toalety publiczne, oświetlenie, ścieżki dla pieszych i ścieżki rowerowe.

Jak informuje Ryszarda Kitowska z biura prasowego Urzędu Miejskiego, gmina w 2009 roku złożyła wniosek o dofinansowanie projektu „Kompleksowa rewitalizacja zabytkowych parków miejskich: Stary Ogród, Leśniczówka i im. T. Kościuszki w Radomiu”. Po ocenie dokonanej w 2010 roku, projekt uzyskał 73 punkty z 89 możliwych do zdobycia i przeszedł pozytywnie ocenę merytoryczną. Został umieszczony na liście projektów spełniających minimum punktowe, jednak z powodu braku środków finansowych, nie został przyjęty do dofinansowania.

Sebastian Murawski, dyrektor wydziału funduszy unijnych i strategii, wyjaśnia, że Urząd Miejski nie zgadzał się z oceną dokonaną przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. W związku z tym, w październiku 2010 roku, został złożony protest, ponieważ wykazano szereg niedopatrzeń asesorów przy dokonanej ocenie wniosku.

- Po złożonym przez gminę proteście i ponownej ocenie wniosku, uzyskaliśmy 80 punktów. Dzięki konsekwencji urzędników, do naszego miasta trafi 20 mln, które przeznaczymy na remonty dwóch zabytkowych parków. To bardzo dobra wiadomość – mówi prezydent Andrzej Kosztowniak.

Ostateczną gwarancją uzyskania dofinansowania będzie podpisanie umowy dofinansowania projektu. Termin parafowania umowy nie jest jeszcze znany.

Anna Prokop

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy