Jessika pomoże Miastu Kazimierzowskiemu

Jessika pomoże Miastu Kazimierzowskiemu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Przypomnijmy, że na sesji 26 sierpnia miejscy radni zaakceptowali powiększenie kapitału zakładowego spółki Rewitalizacja o milion złotych. Pomoc finansowa od miasta była potrzebna spółce właśnie na wkład własny do programu Jessica, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Mazowsza na lata 2007 - 2013, który umożliwia zdobycie dodatkowych pieniędzy na rewitalizację miast. Teraz Rewitalizacja może realizować kolejne inwestycje.

Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej uda się teraz przeprowadzić generalny remont kamienicy przy ulicy Rwańskiej 16, gdzie powstanie m.in. Centrum Informacji Turystycznej, oraz wybudować nowy obiekt od strony ulicy Wałowej 4. Wartość projektu wynosi 6 mln 207 tys. zł. Dzięki tym modernizacjom powstanie w sumie kilkanaście lokali usługowo - biurowych. W ramach programu Jessica nie można budować lokali mieszkalnych, dlatego powstaną tu biura. Inwestycja ma być gotowa do końca września 2014 roku.

Pożyczka udzielana jest ze środków RPO WM na lata 2007-13. Jest to już piąta inwestycja na Mazowszu, która została zakwalifikowana przez BGK do wsparcia w formie niskooprocentowanej pożyczki. Oprócz kosztów preferencyjnego oprocentowania pożyczki, inwestor nie poniesie żadnych opłat i prowizji w związku z udzieleniem i obsługą przez BGK pożyczek Jessica.

Kamienica przy ul. Rwańskiej 16 powstała w końcu XVIII w. W jej sieni znajduje się oryginalny fragment fortyfikacji miejskich z czasów lokacji Radomia na prawach miejskich w 1364 r. przez Kazimierza Wielkiego. Teraz historyczne mury zostaną poddane renowacji i wyeksponowane. Powstanie tu łącznie 12 lokali usługowo-biurowych. Istotnym elementem projektu jest ulokowanie tu siedziby Centrum Informacji Turystycznej, w której turyści będą mogli uzyskać informacje o miejscach noclegowych, gastronomicznych, zabytkach i imprezach organizowanych w Radomiu.

Inwestor planuje również zagospodarować całą sąsiednią działkę przy ul. Wałowej 4. Kamienica pod tym adresem wraz z oficyną została wyłączona z użytkowania jeszcze w 2005 r. i kilka lat później rozebrana. Spółka zamierza wybudować tu nowy obiekt, w którym zlokalizowane zostaną usługi gastronomiczne oraz pięć lokali usługowych.

Spółka Rewitalizacja wkrótce rozpocznie również drugą inwestycję, tym razem związaną z powstaniem mieszkań.

- Przygotowujemy się do remontu kamienicy przy Rwańskiej 17 oraz do wyburzenia obiektu przy Szewskiej 20 i stworzenia nowej zabudowy. Będzie to inwestycja typowo komercyjna. Pieniądze na ten cel będą pochodziły z kredytów zaciągniętych w bankach. Liczymy, że rozbiórkę przy ulicy Szewskiej da się jeszcze przeprowadzić w tym roku. Natomiast już w 2014 roku ogłosimy przetarg na wykonanie pozostałych prac - mówił nam niedawno prezes spółki Rewitalizacja Mariusz Mróz.

MS/MS

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Trasa N-S. Złożona oferta jest za droga

~ Jaki ten PiS jest niedobry,jaki kaczy! 1-Przyznał na dziecko 500 złotych przez co zlikwidował w 80% biedę w Polsce. 2-Przywrócił wiek emerytalny dla kobiet od 60 lat dla mężczyzn od 65 lat. 3-Podniósł płacę minimalną do kwoty 2100 złotych. 4-Podniósł minimalną stawkę godzinową do kwoty 13 zł. 50 gr. 5-Podniósł emeryturę minimalną do kwoty 1000 złotych. 6-Praktycznie zlikwidował bezrobocie,które obecnie jest na poziomie około 6,5% 7-Przyznał też darmowe leki dla seniorów w pewnym wieku. 8-Buduje mieszkania dla obywateli z bonifikatą w systemie „mieszkanie plus” 9-Od stycznia 2018 r. kwota wolna od podatku 8 tys. złotych-nie dla każdego. 10-Przytrzasnął paragrafami lepkie łapki oszustom od Vat-u przez co budżet Polski zyskał około 30 miliardów złotych. a)Mafii paliwowej. b)Mafii tytoniowej i papierosowej. c)Mafii alkoholowej. 11-Rozpędził gospodarkę aż do wrzenia! a)Teraz zapewne znany schładzacz koniunktury czeka w blokach startowych z pełną konewką wody. Zreformował: I-Wymiar Sprawiedliwości,którego domagali się wyborcy w 80% według sondaży. II-Zamierza wszcząć postępowanie roszczeniowe w sprawie reparacji wojennych wobec naszego Zachodniego sąsiada jak i mam nadzieję sąsiada Wschodniego. III-Chce przyznać 500+ emerytom. Ja już nie mogę biorę szturmówkę Unijną i maszeruję na Nowogrodzką. Czy panie ubrane na czarno z parasolką oraz organizacja na trzy duże litery mnie wesprą ?

Polecamy