Jarmark Świąteczny w hotelu "Arbiter"

Jarmark Świąteczny w hotelu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Jarmark Świąteczny ma na celu kultywowanie polskiej tradycji kulturowej, związanej z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia.

W trakcie jarmarku wraz z szefem kuchni hotelu „Arbiter” przybyli goście będą mogli brać udział w wypieku chleba, wędzeniu ryb i przygotowaniu tradycyjnych świątecznych potraw. 22 grudnia dzieci z PSP nr 29 wystawią Jasełka. Swoje przybycie potwierdziły również koła gospodyń wiejskich. Przewidziano także konkurs na najładniej ubraną choinkę świąteczną. Zebrane pieniądze w znacznej części zostaną przeznaczone na budowę pomników Polaków, którzy zginęli w radzieckich łagrach, położonych w Komi.

- Chcemy wybudować dla ofiar pomniki, by Polacy mieszkający w Rosji mogli postawić świeczkę i upamiętnić tragedię tych osób. Ponadto chcemy, by nasza radomska młodzież mogła tam jeździć i w ten sposób uczyć się historii – mówił Roman Budzyński, właściciel hotelu „Arbiter”.

Na tę okazję została stworzona specjalna linia autobusowa nr 50, będzie ona kursować w każdą sobotę z os. Michałów przez ul. Chrobrego, Struga, Dworca PKP, ul. Kielecką. Autobusy będą kursować co pół godziny do godziny 17:30.

Więcej na temat linii nr. 50 można przeczytać TUTAJ

Patronat medialny nad tym wydarzeniem przyjął prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak oraz biskup Henryk Tomasik.

Red. N.Z/ Fot. S. Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy